(33) 484 19 38 biuro@integral-mag.pl

Działanie magnetoterapii

Magnetoterapia to metoda lecznicza polegająca na działaniu pola magnetycznego o właściwych parametrach biotropowych (częstotliwość, intensywność, gradient, kształt impulsów itp.) na ciało ludzkie. Takie pole magnetyczne ma skutki regeneracyjne i przyspiesza gojenie, usuwa ból, poprawia ukrwienie i działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Przy jego systematycznej długoterminowej aplikacji można osiągnąć złagodzenie a nawet usunięcie wielu schorzeń, obniżenie zużycia lekarstw i wzmocnienie odporności.

Magnetyzm, wywołany pulsacyjnym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości, wytwarza skuteczną alternatywę dla współcześnie nadużywanego leczenia farmakologicznego. Obok już wspomnianych przejawów magnetoterapia jest i przy domowym zastosowaniu nadzwyczajnie skuteczna do leczenia obrzęków– pole magnetyczne również rozszerza drobne naczyńka i polepsza ukrwienie, co można wykorzystać na przykład do łagodzenia skutków cukrzycy. Jako niezwykle skuteczna okazała się magnetoterapia przy leczeniu migren lub szumu w uszach (tinnitus). Znajdzie swe zastosowanie również w procesie leczenia niektórych zaburzeń psychicznych (na przykład w zaburzeniach snu) lub chorób degeneracyjnych (choroba Bechterewa, reumatyzm).

Klienci marki Renaissance stosują swoje specjalnie zestawione sety magnetoterapeutyczne również do leczenia paradontozy, artrozach i artretyzmach, reumatyzmie, rekonwalescencji pooperacyjnej, w procesie gojenia ran, do leczenia ischiasu, do leczenia innych problemów układu mięśniowo-szkieletowego. Jest też jednoznacznym narzędziem do zwalczania współczesnych chorób cywilizacyjnych. Magnetoterapia nie jest metodą przeznaczoną jedynie dla organizmu starszego lub schorowanego. Sportowcy znają magnetoterapię Renaissance z procesów rehabilitacyjnych oraz wykorzystują ją do relaksacji po wielkim wysiłku.

Magnetoterapia pulsacyjna jest wykorzystywana z sukcesami w dziedzinach jak na przykład ortopedia, medycyna sportowa, balneologia, rehabilitacja, pediatria, geriatria, dermatologia, neurologia, stomatologia, urologia, medycyna wewnętrzna jak również i w weterynarii.

Jedna z największych korzyści magnetoterapii jest jej naturalny charakter, podczas którego nie dochodzi do powstawania nawyku, jak na odwrót często bywa przy stosowaniu leczenia farmakologicznego. Szczegółowy opis możliwych sposobów oddziaływania i zastosowania urządzeń Renaissance osoby zainteresowane tą marką znajdą w instrukcjach obsługi i szczegółowe przeszkolenie na temat możliwości wykorzystania oferuje dla autoryzowanych sprzedawców także producent – ZES Brno, S.A.